Історія коледжу

Історія навчалього закладу починає свій відлік з січня 1930 року, коли за рішенням окружного виконавчого комітету існуюча в м.Кам'янці-Подільському музпрофшкола була реорганізована з підготовки спеціалітсів для політосвітніх закладів та загальноосвітнії шкіл. В новоствореному закладі функціонувало три відділи - фортепіанний інструмент, інструментальний та педагогічний, на яких навчалось 60 студентів, працювало 5 викладачів. Очолював заклад талановитий музикант З.Камінек.

/Files/images/КОРПУС11.jpgГоловний корпус коледжуТехнікум політосвіти відновив свою роботу відповідно до урядової постанови від 01.08.1944 р. Навчання здіснювалось на відділеннях бібілотечної та клубної справи, контингент студентів у 1944-1945 р.р. становив 240 чоловік.

В 1947 р. заклад було перейменовано в технікум підготовки культосвітніх працівників.Тоді ж відкрито заочний відділ. У післявоєнні роки в технікумі було організовано театральний гурток, створено агітбригадута концертні групи, які виступали з профорієнтаційною роботою в селах нашої області, започатковується щомісячне видання газети "Радянський студент", розпочинає просвітницьку роботу бібліотечний гурток.

В 50-х роках випускники технікуму, крім Хмельницької області, направляються на роботу в культурно-освітні заклади Тернопільщини, Вінниччини, Житомирщини, Полтавщини та Харківщини, а група випускників-добровольців у 1956 р. взяла участь в освоєнні цілинних земель в Північноказахстанській області.

Постановою Колегії Міністерства культури України від 14 березня 1961 р. технікум було перейменовано в культурно-освітнє училище. В цей період на клубному відділення відкриваються спеціалізації хорового співу, режисури, хореографії, народних та духових інструментів. Перша половина60-х років відзначилась створенням предметно-циклових комісій та переходом на нові навчальні плани з 4-х річним терміном навчання. Наприкінці 70-х років в училищі навчалось 670 студентів. В 1077 році введено в дію п'ятиповерховий гуртожиток на 220 місць.

А в 1990 р. за наказом міністерства культури України училище знову змінює свою назву, з тих пір це училище культури.

В 90-х роках були відкриті нові спеціалізації - "Діловодство", "Декоративно-прикладне мистецтво" та "Кіно-фото-відеосправа".

В 1997 р. училище училище успішно пройшло акредитацію в повному обсязі за І рівнем вищого навчального закладу, а в 2000 році училище акредитовано на право провадження освітньої діяльності "Повна загальна середня освіта".

А в 2009 р. за наказом міністерства культури та мистецтв училище змінило свою назву на коледж культури і мистецтв.

Кiлькiсть переглядiв: 492

Коментарi